Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

O autorke

holka_mala.jpgAko dievča malé, veľmi ustarané

som domova sa bála

samý krik a hádky a ako z rozprávky                                                                    

princeznou chcela som byť

 

 

ANTONIE KRZEMIEŇOVÁ

 

 

 

Český rozhlas Ostrava - v Kokteili Antonie Krzemieňová


 

Život nie je perie......

IMG_4910.JPGŽivot nie je z peria, to viem od narodenia. V nočných búrkach začni život svoj. No čo, veď je tvoj. To je to, čo mi dali, možno se pri tom aj smiali. Tvrdý život na Zemi. Alebo iba zdá sa mi? Detstvo za moc nestálo a šťastie sa nesmialo na moju detskú dušu. Namiesto lásky bitie. To nebolo žitie. Život nebol žiadny med. Často skôr bol ako jed ve velkých dávkach podávaný. Kde ho naši schovávali? 

Ako som rástla, život šiel. Veľa pekného pre mňa nenašiel. Vietor odfúkol šťastia chvíle, aj to dieťa roztomilé. Jedno mi však detstvo dalo, kde sa vzalo, tu sa vzalo, k názoru som dospela - skoro som ja dospela. Radili mi veriť. To je ako hladinu čeriť. Vierou sa ľudia šidia. Potom zle vidia na to, čo sa tu deje, sprevádzajú ich beznádeje.

Príbeh života môjho, väčšinou veľmi ťažkého, mnoho kapitol má. Jednou z nich je moja mama, tak nešťastná, taká sama. Lásku pre mňa nemala, ani môjho anjela. Zato slova nenávisti rovnako ako závisti, z úst často chŕlila. 

Otec mal hlavu tvrdú, možno oba zaháňali nudu. Nerozumel dáme, ani mojej mame. Veru často sa doma bili, prečo potom spolu žili?

Dnes už nechodia po tomto svete spolu, ušli hore alebo dolu? 

Dávno som im odpustila, utrpenie z mojej hlavy, z mojej duše vypustila. 


 

dnes je: 18.7.2019

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

webygroup

184455

ÚvodÚvodná stránka